Spotkanie z dietetykiem

14 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej gościliśmy panią dietetyczkę. Od kilku lat w naszej szkole realizowany jest program „Szkoły Promującej Zdrowie”, dzięki któremu z roku na rok zwiększa się świadomość zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego odżywiania się oraz dbania o kondycję fizyczną. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania, pani dietetyk zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty powinny dominować w diecie młodego człowieka, a które powinno się ograniczać ze względów zdrowotnych. Dzieci uczyły się dokonywania wyboru produktów spożywczych na podstawie składu. Pani dietetyk zwróciła również uwagę na to, jak powinno wyglądać drugie śniadanie, które spożywamy w szkole, a także jaką ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło naszym uczniom wielu odpowiedzi na nurtujące pytania. Było okazją do zweryfikowania własnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zasad właściwego żywienia.

 Tekst i zdjęcia : Ewa Trzęsicka

Share