Podaj łapę.

Kogo można spotkać w szkole? Dzieci, nauczycieli, panie oraz panów z obsługi i administracji, czasem rodziców… Ale czy można w szkole spotkać pieska? Tak, bywają takie niezwykłe dni, kiedy do szkoły przychodzi piesek! 24 września wraz z psem przyszli pracownicy kaliskiego Schroniska dla zwierząt. Usłyszeliśmy od nich o zwierzętach opuszczonych, porzuconych, znalezionych, zgubionych, o możliwości adopcji psa lub kota oraz o wolontariacie, który można pełnić w schronisku. Nasze spotkanie zakończyło się głaskaniem, tuleniem i poklepywaniem wesołego psiaka oraz przekazaniem darów dla schroniskowych zwierzaków. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które z pomocą rodziców włączyły się w zbiórkę darów, a mamie Maksa z kl. II c – pani Małgorzacie Pięknej-Wróblewskiej za zorganizowanie spotkania.

Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska

Share