Wizyta w Centrum Rysunku i Grafiki Tadeusza Kulisiewicza.

1 października klasa II c wybrała się do Galerii Tadeusza Kulisiewicza na wystawę pt. „Do czego to służy?”. Obejrzeliśmy przedmioty sprzed lat, niektórych można było dotknąć lub wziąć je do rąk. Poznaliśmy ich nazwy i przeznaczenie, a na zdjęciach zobaczyliśmy w jaki sposób używano ich w dawnych gospodarstwach. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że współczesne życie jest wygodniejsze i łatwiejsze.
Ponieważ wystawa mieści się w Centrum Rysunku i Grafiki, naszą wizytę zakończyliśmy warsztatami plastycznymi. Każde z dzieci stworzyło własną grafikę tłocząc rysunek na styropianowej tabliczce. Pani prowadząca warsztaty pokrywała nasze prace farbą drukarską, a potem szły one pod ciężką prasę. Na papierze odbijały się piękne grafiki. Gdy wyschną będą ozdobą naszej sali.

Tekst i zdjęcia: Izabela Szymańska

Share