Europejski Tydzień Kodowania w klasie 2b

Od 5 -20 października trwa code week, czyli Europejski Tydzień Kodowania Klasa 2b już drugi rok uczy się programowania, więc jest to okazja, aby doskonalić te umiejętności.

10 października na zajęciach informatycznych uczniowie otrzymali loginy do platformy edukacyjnej code.org, która otworzyła im drzwi do labiryntów z Angry Birdsem.  Była to nie tylko świetna zabawa, ale i nauka bezpiecznego logowania w Internecie, doskonalenie kierunków i orientacji w przestrzeni.

14 października klasa 2b brała udział w zabawach z kodowaniem na planszy. Rozegrali grę zespołową „Gonitwa dwóch robotów”, wykazując się dobrą współpracą i koncentracją uwagi. Z okazji Dnia Nauczyciela zakodowali kwiaty dla swojej pani z wykorzystaniem kolorowych kubków. Układali też na planszy kubeczki wg podanych warunków, ćwicząc logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniem. Najbardziej podobała się dzieciom przesuwanka – kodowanka, również z kubkami.

Na zakończenie uczniowie rozegrali turniej Mistrza kodowania oczywiście przy pomocy kubeczków. Najlepszy okazał się Mateusz Janasik.

Wszystkim gratuluję wytrwałości w grach z kodowaniem, a następne wkrótce.

tekst i zdjęcia: Joanna Dembowa

Share