SZKOŁA, w której nauka staje się przyjemnością.

Budynek naszej szkoły dzięki swojemu położeniu z dala od ruchliwych ulic, zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa. Atrakcji dodaje również bliskość malowniczego parku miejskiego.

Szkoła należy do czołówki szkół z licznymi osiągnięciami uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

W placówce zatrudniona jest wysoce wykwalifikowana kadra, która potrafi tworzyć między gronem pedagogicznym a uczniami atmosferę tolerancji i wzajemnego szacunku.

Budynek szkolny składa się z dwóch segmentów, jeden zajmuje Szkoła Podstawowa nr 16, a drugi Młodzieżowy Domu Kultury.

Posiadamy 20 sal lekcyjnych.
Nasze klasopracownie są jasne, czyste i zadbane. ściany zdobią kolorowe gazetki, dyplomy, pomoce dydaktyczne i prace plastyczne uczniów.

Szkoła posiada bazę sportową:
salę gimnastyczną wyposażoną w kosze, stoły do tenisa oraz nowo oddany
kompleks boisk – boiska do piłki nożnej, koszykówki, bieżnie.

W placówce znajdują się dwie dobrze wyposażone sale komputerowa i multimedialna do nauki języków obcych, bogato wyposażona biblioteka(komputery z programami multimedialnymi i dostęp do Internetu), świetlica wraz ze stołówką, a także gabinet lekarski. Szkoła jest skomputeryzowana, stopniowo wyposażana w komputery i tablice interaktywne, a większość sal lekcyjnych posiada stały dostęp do Internetu.

W szkole od najmłodszych lat młodzież uczy się języków obcych: języka angielskiego, a także uczestniczy w zajęciach z informatyki.

Dzień powszechny w naszej szkole:

Uroczyste chwile:

Szkolne i klasowe imprezy:

W szkole działa wiele kół zainteresowań: TEATRALNE, KOMPUTEROWE, JĘZYKOWE, MATEMATYCZNE, TANECZNE, MUZYCZNE, PRZYRODNICZE, PLASTYCZNE, EUROPEJCZYKA, HISTORYCZNE, EKOLOGICZNE, FOTOGRAFICZNE, RECYTATORSKIE, DZIENNIKARSKIE, TURYSTYCZNE, SPORTOWE (PIŁKA NOŻNA, SIATKOWA, KOSZYKÓWKA, LEKKOATLETYKA).

Szkoła współpracuje z wieloma szkołami, przedszkolami i różnymi  instytucjami.

zamieszczone zdjęcia przedstawiają szkolę od 2010 roku sale się zmieniły, wystrój szkoły jest jak zawsze atrakcyjny, nowy i piękny