Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne (SKKT) „Wędrowcy” istnieje od 2003r.
Opiekunem koła jest mgr V. Rachwalska.

Cele koła:

• Poznawanie walorów przyrodniczych i kulturowych Kalisza i okolic
  • Popularyzacja aktywnego wypoczynku
  • Kształtowanie postaw społecznych

Krótka wzmianka o PTTK

Członkowie SKKT „Wędrowcy” biorą udział w rajdach organizowanych przez m.in. PTTK w Kaliszu oraz Straż Miejską. Zwiedzamy cenne przyrodniczo i kulturowo miejsca w Kaliszu i okolicach. Bierzemy udział w konkursach związanych z tematyką rajdów.

Prelekcja:

W dniu 18.02.2013 r. gościła w naszej szkole Pani Elżbieta Siarkiewicz – przewodnik kaliski.

W ciekawy sposób przedstawiła uczniom klas 4a, 4c, 5d i 6b uroki architektury klasycystycznej w Kaliszu. Prelekcję Pani Elżbiety uzupełniły prezentacje multimedialne Hani Maziec z klasy 4a, Kai i Mai Kamańczyk i Darii Mielcarek z klasy 5d oraz Gabrysi Nowickiej i Julii Bośnjak z klasy 6b. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o zabytkach Kalisza uczestnicząc w quizie Klasycystyczny Kalisz.

Całość przygotowała pani mgr V. Rachwalska w ramach realizacji działań Szkolnego Kola Krajoznawczo-Turystycznego „Wędrowcy”.

Udział w organizowanych rajdach:

V Rajd Bursztynowym Szlakiem – 1 października 2016 r.

X Rajd Śladami Przodków – 17 września 2016 r.

Wiosenne majaki – 12 maja 2016

III Rajd Dzielnicami Kalisza – 9 kwietnia 2016

X Rajd od Sasa do Lasa 2015

Wrześniowe wędrówki –  wrzesień 2015

Kalisz mniej znany – 24.09.2015

Rajd od Lasa do Sasa – 18.10.2014 r

VII Rajd Śladami Przodków – 13.09.2014r.

XXXV Rajd „Uroki zimy”- 2 marca 2014 r.

Rajd „Wiosenne majaki”
Dnia 20.04.2013 drużyna SKKT Wędrowcy wzięła udział w rajdzie „Wiosenne majaki” organizowanym przez Gimnazjum nr 1. Trasa rajdu prowadziła z Wyższego Seminarium Duchownego przez Warszówkę do Gimnazjum nr 1 na Majkowie.

Uczestnicy rajdu mieli do wykonania szereg zadań przyrodniczych, krajoznawczych, matematycznych i sprawnościowych. Na mecie rajdu na wszystkich czekał gorący żurek i ciasto. W klasyfikacji końcowej drużyna Wędrowcy zajęła II miejsce, a Jowita Ignaszak z klasy 6 b zdobyła II miejsce za projekt znaczka rajdowego.

VII Rajd „Od Sasa do Lasa” do Kościelnej Wsi.  Piotr Chlebowski z klasy 6b, który zajął II miejsce w konkursie na temat bitwy pod Kaliszem, a także Kamil Piniecki z klasy 6b, który zajął III miejsce w konkursie krajoznawczym.(24.11.2012r)

III Pieszy Rajd PTTK „ Szlakiem Bursztynowym”.(29 września 2012 r.)
zdobycie I miejsca oraz Statuetki Rajdu, dyplom oraz nagrodę książkową.

I Rajd „Wzdłuż średniowiecznych murów obronnych Kalisza” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Kaliszu -Drużyna SP NR 16 – zajęła III miejsce.(19 października 2012 r.)

II Rajd Pieszy Bursztynowym Szlakiem (24 września 2011 r.)

I Rajd Pieszy Bursztynowym Szlakiem (2 października 2010r.)

Rajd bardzo mi się podobał. Mimo, że nie było zbyt ciepło, szło się bardzo przyjemnie. Na mecie najbardziej podobało mi się poszukiwanie skarbu i spacerowanie po Zawodziu. Był to najlepszy rajd, na którym byłam.

Weronika Błaszczyk 6c

Rajd, który odbył się 2.102010 r. bardzo mi się podobał. Główną przyczyną mojego zadowolenia było to, że mogłam się świetnie bawiąc uczestnicząc w różnych rodzajach quizów. Najlepszą zabawą było poszukiwanie skarbów, gdyż rywalizowaliśmy z innymi szkołami. Mam nadzieję, że będzie więcej takich rajdów.

Monika Frydrychowicz 6c