Szkolny Klub Europejski – Europejczyk

Europejczyk– to kółko europejskie działające w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu

Członkami są uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 16

Pomysłodawczynią i opiekunką klubu jest pani mgr Ewa Bezener nauczycielka historii w naszej szkole. Działalność nasza trwa od września 2002 roku.

Nasze spotkania odbywają się w godzinach popołudniowych od września do czerwca Mają one niepowtarzalny klimat i charakter, ze względu na panującą atmosferę. Wszyscy czujemy się jak w wielkiej rodzinie.

Jeżeli interesuję Cię praca naszego kółka jesteś mile widziany na jego spotkaniach.

Na bieżących zajęciach poznajemy historię integracji europejskiej, symbole UE oraz kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Jednym z symboli Zjednoczonej Europy jest granatowa flaga z umieszczonymi w kształcie okręgu dwunastoma gwiazdami.

Innym symbolem jest hymn Unii Europejskiej Oda Do Radości z, którego słowami będziecie mogli się zapoznać na tej stronie

Podstawowe informacje o Unii:

Instytucje Unii Europejskiej

Hymn Unii Europejskiej