ROK SZKOLNY 2009/2010

czerwiec

1 czerwca odbył się apel podsumowujący działania Szkoły bez przemocy dla klas 4-6

We wtorek 1 czerwca uczniowie klas 0-3 i 4-6 obchodzili Dzień Szkoły bez przemocy połączony z Dniem Dziecka. Uroczystość rozpoczęła się przecięciem czerwonej wstęgi i wręczeniem uczniom symbolicznego klucza do bram szkoły. Podczas trwania uroczystości uczniowie mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach. Równolegle odbywały się zawody tenisa stołowego, nad którymi opiekę sprawował pan K. Dembski oraz M. Szcześniak.  Uczniowie mogli również usłyszeć talenty muzyczne swoich rówieśników- śpiew i grę na gitarze.

Z kolei  Mały Samorząd przygotował apel podsumowujący działania klas młodszych naszej szkoły w ramach programu „Szkoła bez przemocy” oraz własną działalność w roku szkolnym 2009/2010.

Apel prowadzili przedstawiciele Małego Samorządu Magdalena Wielgusiak z 3d  i Mateusz Madejski z 3b.

Na początku uczniowie klasy 1c przypomnieli nam podstawowe zasady dobrego zachowania przedstawiając „Balladę o uprzejmym rycerzu”.

W trakcie apelu prowadzący przypomnieli, jakie działania i konkursy w ramach „Szkoły bez przemocy” miały miejsce w ciągu całego roku szkolnego, laureatom konkursów  wręczono dyplomy i nagrody.

Konkursy, jakie przeprowadzono w roku szkolnym 2009/2010:

 

– konkurs plastyczny z okazji Dnia Olimpijczyka

– konkurs plastyczny „Moja wymarzona bezpieczna szkoła”

– zawody sportowe pod hasłem „Sportem zwyciężaj przemoc”

– konkurs „Znam i stosuję zasady savoir- vivre”

– konkurs „Damą/Gentlemanem być…”

Konkursy Małego Samorządu:

– konkurs plastyczny  „Wiosna”,

– konkurs „Jem owoce i warzywa”.

Opiekunki Małego Samorządu podziękowały także członkom Małego Samorządu za zaangażowanie w różnorodne akcje i wręczyły im drobne upominki.

Na koniec na środek poproszono uczestników różnorodnych konkursów międzyszkolnych z klas 1-3, którzy zajmując czołowe miejsca w tych konkursach rozpowszechniali imię naszej szkoły w Kaliszu i poza jego granicami. Podziękowano im brawami i fanfarami na ich cześć.

Rozdawanie dyplomów i nagród przeplatane było występami uczniów naszej szkoły. I tak mogliśmy podziwiać:

– Julię Tarasewicz z 3a, która wyrecytowała wiersz „Grzeczność”

– Weronikę Pogorzelec z 3b – wiersz  „Wszyscy mnie lubią”

– Jowitę Ignaszak z 3b – wiersz „Chcesz się ze mną zaprzyjaźnić?”

– Adama Szyszkę z 1a, laureata tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ludowej w kategorii – soliści

– Kingę Kuświk, laureatkę tegorocznego Międzyszkolnego konkursu Piosenki Ludowej w kategorii – soliści

– uczniów z klasy 3b prezentujących najmodniejsze stroje na nadchodzące lato.

Apel prowadzący zakończyli życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Koordynator: Małgorzata Skrzypczak

maj

20 maja 2010r. odbyły się w naszej szkole zawody sportowe dla uczniów klas  1-3 „Sportem zwyciężaj przemoc”.

Każda z klas była reprezentowana przez dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Podczas zawodów mali sportowcy m.in. kozłowali piłkę, biegli utrzymując woreczek na głowie oraz pokonywali różne tory przeszkód. Spośród klas pierwszych najszybsza okazała się 1b, spośród klas drugich – 2c, natomiast z klas trzecich zwyciężyła klasa 3d.  Dzieci rywalizowały stosując zasady fair play                i głośnym dopingowaniem wzajemnie zachęcały się do walki o zwycięstwo.

Organizator: Mały Samorząd Uczniowski

31 maja 2010r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji „Dnia Dziecka”, którą zorganizował Mały Samorząd. Dzieci świetnie się bawiły przy doskonałej muzyce, ogromnym powodzeniem cieszyły się balony z losami loterii fantowej oraz pączki                      z wróżbą wakacyjną.

Podczas  zabawy odbył się konkurs zorganizowany w ramach programu „Szkoła bez przemocy” pt. „Damą/Gentlemanem być…”. Jury (w składzie p. Aneta Jeziorska oraz dwie mamy uczniów bawiących się na dyskotece) obserwowało jak reprezentanci poszczególnych poziomów klas (zarówno chłopcy, jak i dziewczynki) zachowują się podczas proszenia do tańca, w trakcie tańca oraz po jego zakończeniu. Spośród uczniów klas pierwszych na tytuł gentlemana zasłużył Adam Szyszka z kl. 1a, damą została Wiktoria Zielińska z tej samej klasy. Ponieważ klasy II nie zgłosiły się do konkursu, jury wybrało 2 gentlemanów i 2 damy z klas III. Zostali nimi: Kacper Eberchart i Marcin Piechocki oraz Julia Stachowiak i Gabriela Łęcka – wszyscy z klasy 3a. Zwycięzcy wyróżniali się wśród pozostałych tańczących przypiętymi kokardami, natomiast następnego dnia otrzymali nagrody.

Organizatorki:

Aneta Jeziorska, Monika Pryputniewicz, Dominika Kołodziejczak, Urszula Trzęsała

marzec

W ramach programu „Szkoła bez przemocy” 26 marca 2010 r. odbył się w naszej szkole apel dla uczniów klas 5 i 6 z okazji Dnia Olimpijczyka.

Gościem specjalnym podczas apelu była Pani Barbara Kopycka, zdobywczyni złotych i srebrnych medali w pływaniu na paraolimpiadach w Heidelbergu w 1972 roku i w Toronto w 1976 roku, a także laureatka tytułu Mistrz Sportu, Mistrz Życia, który otrzymała w uznaniu za pracę na rzecz włączania sportu w rozwiązywanie problemów społecznych. Pani Barbara opowiedziała uczniom o swojej karierze sportowej i o trudnościach, które napotykała walcząc o prawa osób niepełnosprawnych do udziału w igrzyskach olimpijskich. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć medale z Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, jak również zadać pytania Gościowi.

Podczas apelu reprezentanci klas 5 i 6 przystąpili do konkursu wiedzy olimpijskiej. W pierwszej części zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące przede wszystkim zimowych igrzysk olimpijskich, w drugiej natomiast przedstawiciele drużyn pokazywali bez użycia słów i dźwięków wylosowaną dyscyplinę olimpijską. 1. miejsce w konkursie zdobyła klasa 5d, 2. miejsce klasa VI d, a 3. – ex eqou klasy VI a i VI b. Dyplomy wręczyła Pani Barbara Kopycka.

W trakcie trwania konkursu zespół „E-mol” wykonał piosenkę Kai Paschalskiej „Tylko Ty”. Prezentację multimedialną o zimowych igrzyskach olimpijskich przygotował uczeń klasy 6a Adrian Paprzycki.

Pomysł apelu: mgr Aldona Zabawska-Trzeciak

Organizatorzy: mgr Dominika Kołodziejczak, mgr Marcin Szcześniak przy współpracy z Opiekunami Samorządu Uczniowskiego

klasy 0-3

Z okazji Dnia Olimpijczyka, który miał miejsce 6 marca, odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny w 4 kategoriach:

  • „zeróweczki” miały za zadanie pokolorować lub wykleić sylwetkę Adama Małysza
  • pierwsze klasy przygotowywały flagę olimpijską
  • zadaniem drugich klas było narysowanie, namalowanie lub  wyklejenie Polaków na podium olimpijskim
  • klasy trzecie miały wykonać stojące figurki Polaków na podium olimpijskim

Jury w składzie p. Aldona Zabawska-Trzeciak, p. Dominika Kołodziejczak, p. Magdalena Piekarska oraz p. Marcin Szcześniak wybrało prace następujących uczniów:

Klasy „0”:

1.miejsce: Julia Sztandera 01

2.miejsce: Oliwer Wojtkowiak 02

3.miejsce: Dawid Jędrasik 01

Klasy 1:

1.miejsce: Gabriela Bartolik 1c

2.miejsce: Piotr Rybacki 1a

3.miejsce: Kornelia Ciszewska 1c

Klasy 2:

1.miejsce: Paulina Kowalczyk

2.miejsce: Alan Andrzejewski 2a

3.miejsce: Łucja Zaleśna 2c

Klasy 3:

1.miejsce: Alicja Kaczmarkiewicz 3d

2.miejsce: Emilia Krajewska 3b

3.miejsce: Patrycja Wróbel 3b

Organizatorzy: mgr Aldona Zabawska-Trzeciak, mgr Dominika Kołodziejczak, mgr Monika Pryputniewicz

listopad

27.11.2009 Dzień postaci z bajek-mały Samorząd- szkoła bez przemocy

Dzień postaci z bajek- klasa 02- p. A. Zabawska-Trzeciak

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny – Rodzice i uczniowie-Szkoła bez przemocy-organizator p. M. Piekarska

23.11.2009 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Cała szkoła była udekorowana rysunkami, napisami i plakatami nawiązującymi do tego święta i zachęcającymi do życzliwych i serdecznych zachowań wobec innych osób. W młodszych klasach ( 0-3) rozpoczęła się akcja ” Jestem życzliwy” zorganizowana w ramach programu szkoła bez przemocy. Celem akcji jest zachęcanie uczniów do bycia koleżeńskim i przyjaznym wobec kolegów i koleżanek. Wychowawca klasy wraz z uczniami decyduje, które z dzieci zasługuje na miano najbardziej życzliwej osoby w klasie. Ta osoba otrzymuje plakietkę ze słoneczkiem i nosi ją przez kilka dni. Następnie plakietkę otrzymuje inna życzliwa osoba. Akcja trwa do swiąt Bożego Narodzenia.Organizatorki: p. Aldona Trzeciak, p. Dominika Kołodziejczak, p. Monika Pryputniewicz.

 

powrot

Share