Rok szkolny 2010/2011
W roku szkolnym 2010/2011 po raz piąty przystąpiliśmy do społecznego programu „Szkoła bez przemocy”. Deklarując uczestnictwo w programie zobowiązaliśmy się przestrzegać „Kodeks szkoły bez przemocy”.

W I okresie bieżącego roku zostały zrealizowane następujące działania:
1. Akcje Przerwy inaczej- czytanie książek z cyklu „Książki bez przemocy”
2. Dzień Życzliwości

3. Dzielimy się książkami

4. Dzień Pozytywnych Postaci Bajkowych

5. „Życzenia dla Tomka” wykonanie kartki dla – chorego chłopca z Centrum Zdrowia Dziecka
6. Dzień Pluszowego Misia
7. Ankietowanie losowo wybranych uczniów- badanie poziomu agresji w szkole
8. Spotkania ze Strażą Miejską

9. Dzień wartości – I część
We wtorek 18 stycznia 2011 uczniowie klas IV – VI brali udział w „Dniu Wartości”.
Zadaniem dzieci było przedstawienie 10 cech zewnętrznych wartościowego człowieka w sposób plastyczny. Każda klasa stanęła na wysokości zadania, uczniowie byli świetnie przygotowani do wykonania pracy plastycznej. Opiekę nad uczniami sprawowała p. mgr M.Paduch i p.mgr M.Piekarska.

W szereg zadań związanych ze współpracą z rodzicami zaangażowała się pani pedagog Ewa Łasman.

W II okresie bieżącego roku zostały zrealizowane następujące działania:

1. Konkurs plastyczny pt. „ Marzenia się spełniają” (Aldona Zabawska –Trzeciak)
2. Konkursy na wesoło. W pierwszym z nich uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie narysować na arkuszach papieru jak największą ilość uśmiechniętych buziek.
3. Konkurs „ Na najśmieszniej przebraną klasę”
Oba konkursy zorganizowały panie Monika Pryputniewicz, Aneta Jeziorska
4. Konkurs plastyczny „ Mój ulubiony sportowiec” (Bogumiła Chechelska)
5. Konkurs „ Znam i stosuję zasady savoir- vivre”(Monika Pryputniewicz, Aneta Jeziorska, Ula Trzęsała)
6. Zawody sportowe pod hasłem „ Sportem zwyciężaj przemoc”.
(Monika Pryputniewicz, Aneta Jeziorska, Ula Trzęsała)
7. Konkurs „To ja Twój przyjaciel” (M.Piekarska)
8. Budowanie łańcucha przyjaźni -podsumowanie działań
(M. Piekarska, M. Paduch)
9. Konkurs” Szkoła bez przemocy w obiektywie” (M. Paduch)
10. Konkurs, plakat „Szkoły bez przemocy” (M. Paduch, M. Piekarska)
11. Propagowanie działań programowych „Szkoły bez przemocy”
(- zagłosuj na swojego wychowawcę,
– zaprojektuj koszulkę promującą Szkołę Bez Przemocy)

Wszystkie akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i utwierdziły nas w przekonaniu, że warto kontynuować tego typu formy pracy z dziećmi.
Jesteśmy przekonani, że wspólne działania gwarantują sukces, dzięki któremu szkoła będzie miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla naszych uczniów i ich rodziców.

powrot